Seniorzy na balu kotylionowym

Seniorzy na balu kotylionowym

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, przypadającego na 20 października – w Złatnej odbyła się gminna odsłona tego wyjątkowego święta. Uroczystości zorganizowano 26 października w Wiejskim Domu Kultury w Złatnej, a całe wydarzenie miało konwencję balu kotylionowego.

Imprezę rozpoczęły bardzo ciepłe słowa Tadeusza Piętki  - Wójta Gminy Ujsoły oraz Gabrieli Bryś – kierownika GOPS Ujsoły, koordynującego działania Klubu Senior+ w naszej gminie. Wójt docenił wkład seniorów w rozwój lokalnej kultury. Wspomniał o zespole wokalnym „Na Bystrej”, który rokrocznie koncertuje podczas wielu imprez rekreacyjnych i okolicznościowych organizowanych przez Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Ujsołach. Natomiast Gabriela Bryś sięgnęła do Kopciuszka – popularnej baśni znanej nie tylko dzieciom. Na przykładzie baśniowych treści – podkreślała, że teraźniejszość choć czasem wydaje się trudna, to jednak przyszłość wiąże się na ogół z nadzieją na lepsze. 

W programie imprezy znalazło się wiele ciekawych punktów. Był przepiękny występ artystyczny dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe do Złatnej. Młodzi artyści zaśpiewali piosenki góralskie przy akompaniamencie utalentowanego heligonisty Franciszka Czanieckiego.

Nowoczesne układy ruchowe zaprezentowała dynamiczna grupa The Blessed Squad. Pięknie zatańczyła para artystów ze szkoły tańca z Bielska Białej.  W ich wykonaniu można było podziwiać zarówno tańce klasyczne jak i latynoskie - w tym m.in. fokstrota, tango, walca, czy rumbę. Swoje „pięć minut” mieli także seniorzy, którzy na czerwonym dywanie wystąpili w kreacjach przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Panie paradowały m.in. w strojach balowych, a panowie dumnie prezentowali muszki.

Całość zakończył bal, na którym wszyscy dobrze się bawili. Jego uczestnicy wykazali się nadzwyczajną formą i zabawa trwała do późnego wieczora.