Radosny Gminny Dzień Dziecka w Ujsołach

Radosny Gminny Dzień Dziecka w Ujsołach

 

W sobotę 25 maja w amfiteatrze w Ujsołach odbył się Gminny Dzień Dziecka. Impreza połączona była z Kiermaszem Charytatywnym dla małego Ignasia, który od urodzenia cierpi na niedorozwój kości udowej i jego nóżki nie rosną proporcjonalnie. Imprezę rozpoczął Tadeusz Piętka – wójt Gminy Ujsoły, który przywitał serdecznie dzieci i pozostałych uczestników tego wydarzenia. Szczególnie ciepło powitał wszystkie mamy z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Później na scenie pojawili się młodzi aktorzy ze Złatnej, wcielając się w bohaterów „Katarynki” Bolesława Prusa. Publiczność bardzo ciepło przyjęła spektakl. Reżyserką widowiska i opiekunką występujących dzieci jest Ewa Bryja, która jako instruktor prowadzi m.in. Świetlicę w Złatnej

Barwne i dynamiczne tańce prezentowały Tęczowe Kropelki ze Szkoły Podstawowej w Ujsołach - prowadzone przez Panią Alicję Kleinert oraz The Blessed Squad, którym opiekuje się Wiktor Jabłoński.

Dzieci biorące udział w Gminnym Dniu Dziecka otrzymały od Centrum Kultury w Ujsołach soki, słodycze oraz popcorn. Mogły też korzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz brać udział w Torze Przeszkód Małego Strażaka, który zorganizowali druhowie z OSP Ujsoły. Strażacy przygotowali ponadto stoisko z watą cukrową, piekli placki ziemniaczane oraz prezentowali sprzęt gaśniczy. Zaprzyjaźniona z Ujsołami jednostka OSP z Żywca Sporysza udostępniła quad, którym można było się przejechać. Ta atrakcja także cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ciekawy program dla dzieci przygotowały Agnieszka i Kinga z „Leśnych Elfów”. Dziewczyny zorganizowały dla dzieci konkursy, gry i zabawy zręcznościowe na scenie, w tym taniec limbo oraz malowały brokatowe tatuaże. Ich dziełem były również zabawne zwierzęta oraz rekwizyty modelowane z gumowych baloników. Każdy chętny mógł stać się posiadaczem sympatycznej maskotki.

W sobotnim święcie uczestniczyli również stróże prawa z Komisariatu Policji w Rajczy. Pod sceną ujsolskiego amfiteatru prezentowali sprzęt policyjny oraz nowoczesny quad. Furorę wśród dzieci i nie tylko zrobiła Śląska Maskotka Policyjna o imieniu Sznupek. Dzieci chętnie się fotografowały w towarzystwie Sznupka, który też rozdawał słodycze ufundowane przez policję.

W Ujsołach nie mogło zabraknąć harcerzy. Skautów reprezentował Szczep Precedens. Harcerze malowali twarze, prowadzili ekologiczne gry i zabawy edukacyjne w ramach akcji „Czyste Powietrze”. Na ich stoisku prezentowana była ulotka poświęcona ochronie środowiska.

Kiermasz Charytatywny dla Ignasia zakończył się sukcesem. Ze sprzedanych ciast i wpłat udało się zgromadzić kwotę 7798 zł, która zostanie przekazana na leczenie chłopca. Słodkości na cele dobroczynne przekazały Piekarnia w Ujsołach oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Ujsół, Złatnej i Glinki a także indywidualnie mieszkańcy Gminy Ujsoły – za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Centrum Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie dziękuje również strażakom z OSP Ujsoły i Policjantom z Komisariatu w Rajczy, Harcerzom ze Szczepu Precedens. A także sponsorom: Marzenie Capucie – Góralskie Jadło, Mirosław Góralowi – Usługi Budowlane, Maciejowi Heller - Pavimentazioni - Usługi Brukarskie.

Do zobaczenia za rok.